Lenovo T210 16" Toploader bag Black
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: GX41L83769
- EAN: 0195892085898
16-inch Laptop Topload T210 Black (ECO)
Offer details
Related Products
Description
The Lenovo 15.6" Laptop Casual Backpack B210 accommodates laptops up to 15.6 inches. This backpack features in durable polyester fabric and streamlined design with a padded interior to protect notebook and important stuff. Quick access front zippered pocket for extra storage. A quilted back panel and fully adjustable shoulder straps make it comfortable for all day use. It is very attractive and perfect for daily commuters, college students and all types of travelers who is looking for a compact but stylish bag.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Toploader bag |
| Maximum screen size | 16" |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polyester |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Weight & dimensions | |
| Width | 15.4" (390 mm) |
| Depth | 10.8" (275 mm) |
| Height | 2.17" (55 mm) |
| Weight | 16.4 oz (465 g) |
| Package width | 16.1" (410 mm) |
| Package depth | 12.2" (310 mm) |
| Package height | 1.89" (48 mm) |
| Package weight | 16.4 oz (465 g) |
| Design | |
| Case type | Toploader bag |
| Maximum screen size | 16" |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Polyester |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Technical details | |
| Case type | Toploader bag |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 16.1" (410 mm) |
| Package depth | 12.2" (310 mm) |
| Package height | 1.89" (48 mm) |
| Package weight | 16.4 oz (465 g) |