Lenovo ThinkPad Professional 14-inch Topload Gen 2 14" Toploader bag Black
- Brand: Lenovo
- Category:
- SKU: 4X41M69796
- EAN: 0195892091202 1958920912028
- Sell Price:
- Contract No:
- Account price:
ThinkPad Professional 14-inch Topload Gen 2
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
TS TP Pro14 TP Eco |
4X41M69796CA | Register free see stock | ||
|
CASE BO TP PRO14 TP ECO |
BW7599 | |||
|
LENOVO CASE_BO TP PRO14 TP ECO |
7366569 | |||
Related Products
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
-
Category: Laptops
Description
The Lenovo ThinkPad Professional 14" Topload Gen 2 is the traditional briefcase with a modern upgrade, while also being smarter for the planet. This functional yet streamlined topload case carries, protects, and organizes all your business essentials, while premium, lightweight materials withstand everyday wear and tear.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Toploader bag |
| Maximum screen size | 14" |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Plastic |
| Protection features | Scratch resistant, Water resistant |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Quantity | 1 |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Compatibility | ThinkPad |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Made with recycled materials | Yes |
| Total amount of recycled materials used for making | 88% |
| Closure type | Zipper |
| Weight & dimensions | |
| Width | 15.4" (390 mm) |
| Depth | 2.56" (65 mm) |
| Height | 10.8" (275 mm) |
| Weight | 24.3 oz (690 g) |
| Package width | 15.4" (390 mm) |
| Package depth | 2.56" (65 mm) |
| Package height | 10.8" (275 mm) |
| Package weight | 25 oz (710 g) |
| Design | |
| Case type | Toploader bag |
| Maximum screen size | 14" |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Plastic |
| Protection features | Scratch resistant, Water resistant |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Compatibility | ThinkPad |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Technical details | |
| Case type | Toploader bag |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Package width | 15.4" (390 mm) |
| Package depth | 2.56" (65 mm) |
| Package height | 10.8" (275 mm) |
| Package weight | 25 oz (710 g) |