TP-Link Kasa Smart Smart bulb Wi-Fi 8.8 W
- Brand: TP-LINK
- Category:
- SKU: KL125P4
- EAN: 0840030702396
Kasa Smart Light Bulb, Multicolour, 800lm, Voice Control, dimmable, Wi-Fi, 4-Pack
Offer details
Description
Add Color to Your Life
Multicolor for Multipurpose
Explore Endless Lighting Possibilities.
Control Lights with Ease
Set Schedules
Easily create a worry-free schedule for your lights to follow your daily routine.
Control from Anywhere
Control your smart light bulb from anywhere with the free Kasa Smart app. Dim, turn on or off, or change the colors of your light bulb remotely at your fingertips.
Hands-Free Voice Control
Use simple voice commands to set the scene for a party, turn lighting on and off without leaving the couch, or even change colors in your dining room to create the perfect ambiance.
Group Lighting Controls
Group your smart lights in different spaces for seamless control in brightness, colors, and more. And switch your lights and other devices on and off altogether.
Presets and Scenes
Personalize your own lighting patterns, then change to your desired effect with only a single tap.
Energy Monitoring
Monitor real-time energy usage. Drive down energy consumption without losing quality (60 W equivalent).
Away Mode
Set your smart light on/off at random intervals to give the appearance you're home even when you're away.
Multicolor for Multipurpose
Explore Endless Lighting Possibilities.
Control Lights with Ease
Set Schedules
Easily create a worry-free schedule for your lights to follow your daily routine.
Control from Anywhere
Control your smart light bulb from anywhere with the free Kasa Smart app. Dim, turn on or off, or change the colors of your light bulb remotely at your fingertips.
Hands-Free Voice Control
Use simple voice commands to set the scene for a party, turn lighting on and off without leaving the couch, or even change colors in your dining room to create the perfect ambiance.
Group Lighting Controls
Group your smart lights in different spaces for seamless control in brightness, colors, and more. And switch your lights and other devices on and off altogether.
Presets and Scenes
Personalize your own lighting patterns, then change to your desired effect with only a single tap.
Energy Monitoring
Monitor real-time energy usage. Drive down energy consumption without losing quality (60 W equivalent).
Away Mode
Set your smart light on/off at random intervals to give the appearance you're home even when you're away.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Fitting/cap type | E26 |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Type | Smart bulb |
| Luminous flux | 800 lm |
| Number of colours | 16000000 colors |
| Dimmable with remote control | Yes |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Dimmable | Yes |
| Product colour | White |
| Colour changing | Yes |
| Bulb type | LED |
| Bulb power | 8.8 W |
| Beam angle (max) | 230° |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Certification | FCC, IC, CEC,Title20, UL |
| Adjustable colour temperature | Yes |
| Interface | Wi-Fi |
| Colour temperature (min) | 2500 K |
| Colour temperature (max) | 6500 K |
| Voice control | Yes |
| Brightness adjustment | Yes |
| Applications support | Yes |
| Wi-Fi frequency | 2.4 GHz |
| Performance | |
| Smartphone/tablet remote support | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Voice control | Yes |
| Applications support | Yes |
| Power | |
| AC input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Input voltage | 120 V |
| Energy consumption per 1000 hours | 9 kWh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.36" (60 mm) |
| Length | 4.41" (112 mm) |
| Weight | 4.87 oz (138 g) |
| Packaging data | |
| Package depth | 2.36" (60 mm) |
| Package width | 2.4" (61 mm) |
| Package height | 4.65" (118 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Technical details | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Input voltage | 120 V |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Other features | |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Brightness adjustment | Yes |